kon

Blog s informacemi o realitním trhu

Jak prodat nemovitost s hypotékou?

Hypotéka je závazek na desítky let. Za tu dobu se ale naše životní, pracovní i finanční podmínky mohou změnit. Pokud nabízíte k prodeji byt financovaný hypotékou, nemusíte se ničeho obávat. Prodej bytu zatíženého hypotékou není nic složitého. Administrativně je jen o trochu náročnější než prodej jakékoliv jiné nemovitosti. 

 

 

Číst dál...

Jaké jsou rozdíly mezi družstevním bytem a v OV

Pokud sháníte bydlení a rozmýšlíte se, zdali koupit byt v osobním vlastnictví, nebo dát přednost družstevnímu, měli byste znát (ne)výhody obou z nich, jsou totiž zásadní. Kupříkladu už dávno neplatí, že je rozdíl v ceně až 20 %, v dnešní době je téměř zanedbatelný; oba druhy vlastnictví nemovitosti však mají svá pro a proti. Zdaleka největším problémem přitom bývá financování družstevního bytu, na jeho koupi vám totiž nikdo jen tak nepůjčí.

Číst dál...

Realitní trh v roce 2022

 

praha blog

Pokud sledujete vývoj současného realitního trhu s bydlením může ve vás zanechat více otázek než odpovědí. Je konec boomu? Trh se hroutí nebo koriguje? 

Číst dál...

Na co si dát pozor, když kupujete pozemek pro stavbu RD

Postavit si vlastní dům je snem mnohých lidí; jenže vybrat to správné místo může být těžší, než se na první pohled zdá. V některých lokalitách je téměř každý pozemek „sázkou na jistotu“, v jiných je však potřeba zjistit, zdali je právě ten vybraný vhodný. Dokonce ani parcela za plotem souseda už se nemusí ke stavbě domu hodit, ačkoliv on žádné komplikace neměl. Hned na úvod doporučujeme konzultovat celý proces koupě pozemku s odborníkem, který přesně ví, co je důležité pohlídat a kde co zjistit.

Číst dál...